Abana Sanayi Sitesi’nde Yıkım Başladı:
SİTE YENİDEN YAPILACAK

<center> Abana Sanayi Sitesi’nde Yıkım Başladı: </center><center><font color=’blue’> SİTE YENİDEN YAPILACAK </font></center>

Bölgemizde etkili olan “sel felaketi”nde ağır yara alan ve incelemeler sonucunda yıkım kararı verilen Abana Sanayi Sitesi’nde çalışmalar sürüyor.

Selden zarar gören “esnaf”, selden geriye kalan kurtarabildikleri araç-gereçleri işyerlerinden “tahliye” ediyor.

Boşaltılan işyerlerinde yıkım çalışmalarına başlandı.

Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül:

Abana, Bozkurt‘a göre çok büyük yıkıma uğradı diyemeyiz, ama kendi açımızdan baktığımızda önemli zarar oluştu. Küçük sanayimiz tamamen sele gitti. Toplamda 44 işyerimiz vardı. Bunların tamamı zarar gördü.”

“İşyerlerinin yüzde 80‘i ağır hasarlı, yüzde 20’si kullanılabilecek durumda. Sanayi ile ilgili yıkım kararı alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri yıkımla ilgili çalışıyor. Birkaç tanesi taşkın alanı dışında kaldığı için kalacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çalışmaları doğrultusunda yeniden yapılacak.”

“Şehrimizin altyapısı tamamen çökmüş durumda. Kanalizasyon sistemimiz onarılamayacak durumda. Onlara da çözüm arıyoruz. Şehrimizin bir kısmında birinci katların tamamı su altında kaldı. Türkiye‘nin dört bir yanından gelen yardım araçları ile sel sularını temizledik. Şehrimizi tekrar yaşanacak hale getirmek için çalışıyoruz.”

FUTBOL ALANI KULLANILAMAZ DURUMDA

Sanayi sitesinin kuzeyinde bulunan Abana Futbol Alanı da sel baskınına uğradığından, tümüyle kullanılamaz durumdadır.

(Bu haber “facebook.com/abanabld”den derlendi)

 

Etiketler