ABANA‘DA ‘KARAVAN‘ YAPILDI

ABANA‘DA ‘KARAVAN‘ YAPILDI

Uzun yıllar İstanbul’da “oto dizayn“ işinde çalışıp emekli olunca yerleştiği Abana’da işini sürdüren Abdullah Kara, Abana Sanayi Sitesi‘nde kurduğu işyerinde “karavan turizm“i için üretim yapıyor.

Yaklaşık 10 aylık bir süre içinde her ayrıntıyı karavana uygulayan Abdullah Usta, salonu, mutfağı, banyosu, yatak odası seçeneklerinin dışında her alanı kullanılabilir, özel elektrik ve aydınlatma düzenekleri, yenilenebilir enerji kaynakları ile bir aracı “modern bir yaşam alanı“na dönüştürdü.

Tüm donanımı Abana Sanayisi‘nde yapılan araç, “test süreci“nin tamamlanmasıyla yeni serüvenler için yollarda olacak.

Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül:

Abdullah Ustamız, gerçekten burada ustalığını konuşturmuş. Türkiye’de yalnızca belirli bölgelerde yapılabilen bu araçların Abana’da da en güzelinin yapıldığını görmüş olduk. Bundan böyle bu sektörde Abanaolarak biz de varız. Ustamıza teşekkür ediyoruz.”

Abdullah Kara da, genellikle büyükşehir düzeyindeki illerde yapılan bu araçların artık Abana’da da en özel ve güzel olarak tasarlanabildiğini, yaptıkları işle göstermiş olduğunu söyledi:

“Tasarladığımız karavanın tüm detayları bizim elimizden çıktı. İlk başladığımız günlerde aracı görenler, ‘Nasıl olur?‘ diye bakıp geçiyorlardı. Aracı tamamladık, şimdi görenlere de ‘Helal olsun‘ dedirttik. Özellikle Kovid-19 pandemisinde bu tür araçlara ilgi arttı. Sırada bekleyen işlerimiz de var. Zamanla Abana’yı VIP araç ve karavan tasarımında aranan bir marka yapacağız.”

(Bu haber “abana.bel.tr“den derlendi)

 

Etiketler