Bozkurt: KIZILCAELMA KÖYÜ KARANTİNADA

Bozkurt: KIZILCAELMA KÖYÜ KARANTİNADA

Bozkurt İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Bozkurt‘un Kızılcaelma Köyü koronavirüs önlemleri kapsamında 14 gün karantinaya alındı.

Alınan karantina kararı: 

Kızılcaelma Köyümüzde birden fazla vatandaşımızda Covid-19 bulgusuna rastlanması, köyde oturan vatandaşların ikazlara riayet etmedeki isteksizliği, ilgili kişilerin beyanındaki çelişkilerden dolayı olası bir yayılmayı engellemek için köyün tamamının 14 gün süre ile karantinaya alınmasına karar verildi.“

(Bu haber “facebook.com/Bozkurtgndm“den derlendi)

İL DIŞINDAN GELEN 38 BİN KİŞİ “İZOLASYON“DA

Kastamonu Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, koronavirüs (Kovid-19) ile savaşIm kapsamında kente il dışından gelen 38 bin dolayında kişinin 14 gün süreyle evlerinde “izolasyon“a alındığını bildirdi:

“Son 15 günde ilimize gelen 38 bin civarında vatandaşımız, tespitleri yapılarak ve form imzalatılarak 14 günsüreyle ikametlerinde izolasyona alındı. Sağlık ekipleri tarafından takipleri yapılıyor. Hastalık belirtisi olanlar hemen hastanelerimize yönlendirilmiştir. Ekiplerimiz tarafından, testi pozitif çıkan hastalarımızla teması bulunan vatandaşlarımızın ikametlerinde izolasyon ve takipleri de yapılmaktadır.”

(Bu haber “sondakika.com“dan derlendi)

Etiketler