CHP Kastamonu:
BU SORUYU SORMAYI SÜRDÜRECEĞİZ!

<center> CHP Kastamonu: </center><center><font color=’blue’> BU SORUYU SORMAYI SÜRDÜRECEĞİZ! </font></center>

2 yerde astıkları “128 Milyar Dolar Nerede?” “afiş”leri “valilik“çe kaldırılan Kastamonu CHP İl Başkanlığı, bu pankartı bu kez de parti yapısına astı.

Parti önünde basın açıklaması yapan İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve Milletvekili Hasan Baltacı, uygulamanın yasal olmadığını belirtip valiliğin tutumunu eleştirdi.

Erbilgin, “‘128 milyar dolar nerede?’ sorusunu yüksek sesle sormaya devam edeceğiz” derken, Baltacı, “128 milyar doları sorma hakkına sahibiz. Bu para hepimizin parası” dedi.

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin:

“‘128 milyar dolar nerede?‘ sorusunu yüksek sesle sormaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz gün pankartımız bilboardlardan kaldırıldıktan sonra Kastamonu Valiliği yayınladığı basın duyurusunda şu ifadeyi kullandı: ‘Konusu suç teşkil eden afişler’ dedi. Valilik makamı kendisini yargı makamı yerine koyarak afişlerimizin suç teşkil ettiğini ifade etmiştir. Bu bir devlet kurumu ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır…”

Milletvekili Hasan Baltacı:

“Gidin AKP’nin il binasına bakın. ‘Love Erdoğan’ yazıyor. Yani ‘Erdoğan’ı sevin’ ya da ‘Erdoğan’ı seviyoruz’ pankartları bu ülkenin bütün billboardlarında asıldı. Erdoğan’ı sevmek zorunda değiliz, ama biz bu ülkeyi seviyoruz. Bu ülkenin milyonlarca işçisinin, emekçisinin, işsizinin, kadının, çiftçisinin hakkı olan, alın teri olan 128 milyar doları da sorma hakkına sahibiz. Bu para hepimizin parası.”

Baltacı sürdürdü:

“Cumartesi günü Türkiye’nin 81 ilinde partimiz bir çalışma yapmıştı. Bu çalışma kapsamında 81 ilde 128 milyar dolar, yani Merkez Bankası’nın sattığı 128 milyar doların nerede olduğunu soran afişleri billboardlara asmaya çalışmıştık. Ama özellikle Kastamonu’da ne savcılığın, ne de mahkemenin kararıyla değil, valilik emriyle billboardlardan afişlerimiz toplatıldı. Israrla ve kararlılıkla 128 milyar doların nerede olduğunu hatırlatmaya devam edeceğiz. (…) Bir ülkede bir siyasi partinin çalışmaları valilik emriyle yasaklanabiliyorsa,  valilik emriyle sabote edilebiliyorsa o ülke hukuk devleti değildir. O ülkede demokrasiden bahsedilemez!”

(Bu haber “kastamonugazetesi.com”dan derlendi)

Etiketler