Cide:
25 SOKAK HAYVANINA 3 ÖGÜN YEMEK

<center> Cide: </center><center><font color=’blue’>25 SOKAK HAYVANINA 3 ÖGÜN YEMEK </font></center>

Pandemi nedeniyle günlerini Cide‘de geçiren İşadamı Köseoğlu çifti, etkili olan kar yağışı sonrası yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını günde üç öğün düzenli olarak besliyor.

İstanbul’da turizm yat işletmeciliği yapan Tamer ve Gülcan Köseoğlu Çifti, koronavirüs salgını sonrası zamanlarının çoğunluğunu doğdukları yer Cide-Kumluca Mahallesi‘nde geçiriyor.

Köseoğlu Çifti, çevrelerinde bulunan yaklaşık 25 sokak hayvanına düzenli olarak sabah, öğle ve akşam yiyecek vererek, çetin geçen kış günlerinde aç kalan sokak havyalarına can oluyor.

Tamer Köseoğlu:

“Biz İstanbul’da turizm yat işletmeciliği yapıyoruz. Pandemi döneminden önce tekneden artan yemekleri sürekli toplattırıp Kuruçeşme’deki ve ihtiyaç olan yerlerde kalan yemeklerin hepsini dağıtıyoruz. Kış ayları Cide’ye geliyoruz, özellikle bu yıl pandemiden dolayı fazla kaldık. Her yıl bu canlara, sokakta yaklaşık 25taneye yakın kedi ve köpeklerimize var ve hepsini beslemeye çalışıyoruz. Ayrıca, bugün bir şeye şahit oldum: Cide İlçe Jandarma ekipleri buralarda geldi, mama dağıttı çok hoşuma gitti. Ben halkımızdan özellikle rica ediyorum ne olursunuz bu konuda duyarlı olalım.”

Gülcan Köseoğlu:

“Her gün mutlaka hepsine makarna haşlayıp yavrulara ayrı, annelere ayrı, diğerlerine ayrı veriyorum ama parça parça şekilde, kavga etmemelerini sağlayarak veriyorum. Kuru mama aldığımda kuru mama, yaş mama aldığımda yaş mama, evde makarna yemek artıkları ne varsa çıkarıyorum. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını istiyorum. Mutlaka evlerimizin önlerine alabildiğimiz ve yapabildiğimiz kadar mamalar, evde bulunan yemek fazlaları ve su mutlaka verelim. Bu kışta onlar hiçbir şekilde yemek bulamıyorlar, lütfen herkes bir şeyler koysun ve paylaşsın.”

(Bu haber “cide.gen.tr“den derlendi)

Etiketler