Cide:
Cide: SOĞUCAK DERNEĞİ’NDEN KÖYE YATIRIM

<center> Cide: </center><center><font color=’blue’> Cide: SOĞUCAK DERNEĞİ’NDEN KÖYE YATIRIM </font></center>
  • Merkezi İstanbul’da olan Cide Soğucak Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nce Soğucak Köyü’ne çok kapsamlı bir “sosyal tesis” kazandırılıyor.

Dernek öncülüğünde başlatılan çalışmada yapılacak olan “tesis”in içinde köy konağı, bay-bayan mescidi, çocuk oyun alanları ve otopark da var.

Soğucak Köyü Derneği Başkanı Sedat Konuk:

“Öncesinde yönetiminde bulunduğum ve gençlik kolları başkanlığı da yaptığım Soğucak Köyü Derneğimizin 2019 yılında başkanlığını devraldım. Bu süreç içerisinde köyümüze ve köylülerimize en iyi hizmeti yönetimimizle beraber vermeye çalıştık. Yaşadığımız pandemi sürecinde köyümüze hijyen malzemeleri olmak üzere birçok destekte bulunduk. Şu anda içinde köy konağı, bay-bayan mescidi, çocuk oyun alanları, otoparkı ile 7’den 70’e herkese hitap edecek güzel bir tesis yapma aşamasındayız. Çok kapsamlı bu tesisin inşaatı halen devam etmekte olup, 2022 yılı içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz.”

Koranavirüs nedeniyle uzun zamandır yüz yüze toplanamayan Soğucaklıların, yeni taşındıkları dernek lokalinde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde biraraya geldiklerini vurgulayan Sedat Konuk sürdürdü:

“Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için Dernek merkezimizi daha önce bulunduğu Eyüp Demirkapı’dan Bayrampaşa Tuna Caddesi’ndeki daha kullanışlı ve merkezi bir konuma taşıdık. Gençlerimize, kadınlara hizmet verebilecek bir yer olmasına gayret gösteriyoruz. Bu bağlamda  pandemi öncesinde geleneksel olarak yaptığınız pazar kahvaltılarımızın pandemi sonrası ilkini geçtiğimiz pazar gerçekleştirdik. Davetimizi kırmayıp katılım sağlayan Cide Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Sayın Mehmet Yılmaz’a  Genel Sekreterimiz İbrahim Sargın’a  ve Cide-Fed Yönetimi’ne, aynı zamanda federasyonumuza bağlı derneklerimizin başkanları ve yönetimine, Cideli hemşehrimiz Radyo Programcısı Sayın Ufuk Acar’a (…) teşekkür ediyoruz.”

(Bu haber “kastamonusozcu37.com”dan derlendi)

Etiketler