Darende Ailesi‘nden Kastamonu’ya
HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIM MERKEZİ

<center> Darende Ailesi‘nden Kastamonu’ya  </center><center><font color=’blue’> HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIM MERKEZİ </font></center>

Hacı Hayri Darende’nin Oğlu Ömerul Faruk Darende, Kastamonu’da huzurevi ve yaşlı bakım merkezi yapacak.

Söz konusu “proje”nin “protokol”ü, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ile Ailenin Temsilcisi Hayrettin Metin Şirin arasında imzalandı.

Ömerul Faruk Darende’nin adının verileceği huzurevi ve yaşlı bakımevi, 50 yataklı bir merkezden oluşacak.

2.300 m2’lik bir alana yapılacak olan kuruluşun 1.850 m2 kapalı alanı olacak.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu:

“Bu geleneği bugün de rahmetli Hacı Hayri Darende’nin Oğlu Ömerul Faruk Darende devam ettiriyor. Bu niyetlerini öğrenince biz de çok memnun kaldık. İnşallah kendi arsalarını şartlı bağış yöntemiyle ve inşaatını da karşılamak üzere belediyemize verecekler ve burada bir yaşlı bakım merkezi, huzurevi yapacağız. Proje bittiğinde de inşallah Ömerul Faruk Darende’nin ismini vereceğiz. Hem arsalarını belediyemize verdiler, hem de belediyemizin işletmesi kaydıyla inşaatlarını yapacaklar. İnşallah bunu da en kısa zamanda tamamlayacaklar. Ailenin hayırseverlik geleneğini yaşatmak çok güzel ve bütün aile fertlerine şükranlarımı sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun.”

Başkan Vidinlioğlu sürdürdü:

Zemin artı 2 kat olmak üzere yaklaşık 50 kişi kapasiteli (50 yataklı) bir huzurevi ve yaşlı bakım merkezimiz olacak. Cenab-ı Allah onlardan razı olsun. Hepsine sağlıklı uzun ömürler diliyorum. 1.850 m2 kapalı alanı olacak. Açık alanda çeşitli sosyal imkanlar sağlanacak. Arsa hariç yaklaşık 3 milyon TL civarında bir yatırım olacak. Yaşlılarımız, büyüklerimiz bizim her şeyimiz. Hayatın zorlaşması, kadın ve erkeklerin hemen hemen çalışma hayatının her kademesinde olmasından dolayı eski ataerkil aile yapısından nispeten bir dönüşüm oluyor. Dolayısıyla bu tür yaşlı bakım merkezleri de bu dönemde çok önem kazandı. İnşallah güzel hizmetler yapmaya vesile olur.”

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr”den derlendi)

Etiketler