Gençlik ve Spor Bakan Yrd Baydaş:
‘YIKILAN TESİSLER BU YIL TAMAMLANACAK’

<center> Gençlik ve Spor Bakan Yrd Baydaş: </center><center><font color=’blue’>‘YIKILAN TESİSLER BU YIL TAMAMLANACAK’ </font></center>

Gençlik vSpor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, sel baskınında yıkılan “tesis”lerin tümünün yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi:

“Kiminde spor salonu, kiminde yüzme havuzu, kiminde semt sahası olmak üzere dokunmadığımız ilçemiz yok. Sel bölgesinde de çalışmalarımız var, bir tarafta Pınarbaşı, bir tarafta Tosya bir tarafta da Azdavay hemen hemen tesis yapmadığımız ilçemiz yok. Total bir rakam ifade etmek doğru olmaz, şu anda aklımda da inanın yok. Epeyi yüksek rakamlarla Kastamonu‘da yatırım yapıyoruz. Birde sel bölgesindeki tesislerimizin hepsini yeniliyoruz. “

Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin‘deki spor salonlarını yeniliyoruz hem de mevcut dere kenarında sahalarımız, onların da tamamını yenilemiş olacağız. Tesisimizin olmadığı ilçemiz şu anda yok. İnşaatları devam eden tesislerimizin bir kısmı ihale edildi. Açık olan tesislerimizi inşallah Temmuz Ayı’nda bitireceğiz, kapalı olan tesislerimizi de yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Tesislerimizin tamamı bu yıl sonuna kadar hizmete girmiş olacak.”

Kastamonu‘yu spor anlamında cazibe merkezi haline getirecektir. Burada spor alanındaki o heyecan hissedildiği için bu tesisleri bizler burada yapıyoruz. Buradaki o spor sinerjisi hem kadını erkeği aynı anda burada çok güzel başarılı olan takımlar var. Farklı branşlardan çok başarılı takımlar mevcut. Voleyboldan Hentboluna kadar takımlar var. Eminim ki o görülen heyecan ve sinerjiyi bizler Ankara‘dan hissetmeseydik bu kadar tesis buralarda olmazdı.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler