İnebolu:
SOKAK HAYVANLARI, SÜRGÜN NEDENİ OLDU!

<center> İnebolu: </center><center><font color=’blue’> SOKAK HAYVANLARI, SÜRGÜN NEDENİ OLDU! </font></center>

İnebolu’da sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı için gösterdiği çaba ve çalışmalarıyla tanınan İnebolu Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Çiğdem Beğen, kendi isteği ve bilgisi dışında  Kastamonu’ya atandı.

Sokak hayvanlarını beslemesinin sürgün nedeni olduğunu belirten Çiğdem Beğen:

“Önce besleme yasakları getirildi, akabinde hızla tarafıma besleme yaptığım için para cezası kesildi, itiraz ettim iptal oldu. Sonra MEB soruşturması başladı, kınama cezası verildi, itiraz ettim iptal oldu. Şimdi de sürgün kararı, itiraz edeceğim ve geri döneceğim… Yıldıramazsınız!”

Eğitim Sen Genel Başkanı Prof Dr Nejla Kurul:

”Kısa bir süre önce sokak hayvanlarıyla ilgili duyarlılık göstererek, İnebolu İlçesi’nde besleme yapan Üyemiz İnebolu Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Çiğdem Beğen, 22 Nisan 2021 tarihinde müfettişlere hazırlatılan soruşturma raporundaki idari yaptırım teklifi gerekçe gösterilerek kendi isteği ve bilgisi dışında hizmetin gereği verilerek sürgün edilmiştir. Bugün Türkiye’de hayvan haklarını savunmayı, bu hayvanların yemeğini, suyunu, içeceğini hiç düşünmeyen bir kent yaşamı kurulmuştu ve EĞİTİM-SEN başta olmak üzere duyarlı tüm yurttaşlar bu hayvanlara su ve gıda yardımı etme gereği hissetmiştir. Çünkü tüm canlıların yaşam hakkı vardır. Bu yüzden biz şunu açıkça ifade edelim; Bu süreci bir hukuk mücadelesi kapsamında taşıyacağız. Burada mücadelemizi büyüteceğiz. Bunlar da yeterli olmayacak. Aynı zamanda Kastamonu’daki hayvan haklarına duyarlı velilerimizi öğretmenlerimizi Çiğdem Hocamızın yalnız olmaması ve yalnız kalmaması için birlikte harekete çağırıda bulunacağız. Çünkü hayatlarımız birbirine bağlı. Doğadan, emekten, demokrasiden ve barıştan yana yaşamı hep birlikte büyüteceğiz” (Barış İlyasoğlu).

(Bu haber “inebolupostasi.com”dan derlendi

Etiketler