İnebolulu Zeynep Elbir ve Arkadaşları
İTALYA’DA DÜNYA BİRİCİSİ OLDU

<center> İnebolulu Zeynep Elbir ve Arkadaşları </center><center><font color=’blue’> İTALYA’DA DÜNYA BİRİCİSİ OLDU </font></center>
  1. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Paletli Yüzme Genç Milli Takımı, bayrak yarışında dünya birincisi oldu.

Ulusal takımda yer alan İnebolulu Zeynep Elbir, İnebolu Çamdalı Köyü’ndendir.

İtalya’nın Lignano Sabbiadoro Kenti’nde 19 Haziran’a dek sürecek olan 17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda su üstü, çift palet, dip ve tüp dalışlarında yapılan yarışmalarda dün (15 Haziran) kadınlar ve erkeklerde 100, 400 m. su üstü, 100 m. çift palet ve 4×50 m. su üstü bayrak yarışı yapıldı.

Sabah yarışmasında yapılan 4×50 su üstü eleme yarışında Kaan Kahraman, Beril Ülker, Zeynep Elbir ve Emir Yiğit’ten oluşan Paletli Yüzme Genç Milli Takımı, 1.09.80 dk.lık derecesiyle eleme yarışını birincilikle bitirerek “finaller”e kaldı.

Öğleden sonraki final yarışlarında genç milliler, dünya birincisi oldu.

Türkiye bayrak takımı, 1.08.99 dk.lık derecesiyle altın madalya aldı.

İtalya, 1.09.79 dk.lık derecesiyle ikinci olurken, dünya üçüncüsü 1.09.97 dk’lık derecesiyle Yunanistan oldu.

TSSF Başkanı Prof Dr Şahin Özen:

4×50 m. su üstü bayrak yarışında Dünya Şampiyonu olduk. Ayaklarımız yerden kesildi, mutluyuz ve gururluyuz. Ülkemize bu başarıyı armağan eden genç milli sporcularımızı alkışlıyoruz. Uzun bir pandemimolasının ardından formunu koruyarak dünya şampiyonu olmak gerçekten büyük bir başarıdır.”

(Bu haber “inebolupostasi.com”dan derlendi)

Etiketler