Karadeniz Doğalgazıyla
İNEBOLU VE YOLU CANLANACAK

<center> Karadeniz Doğalgazıyla </center><center><font color=’blue’> İNEBOLU VE YOLU CANLANACAK </font></center>

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Zonguldak açıklarında bulunan doğalgazın çıkartılmaya başlanmasıyla, Kastamonu’nun da bundan en iyi yararlanacağı düşüncesinde olduğunu söyledi:

“Bulunan doğal gazın Karadeniz’e 180 kilometre uzunluğunda sahil bandıyla bağlı olan Kastamonu için lojistik açıdan bir destektir. Kastamonu’da bu bulunan doğalgazdan faydalanacaktır. Kastamonu’nun bu doğalgazdan en iyi şekilde yararlanacağını düşünüyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte daha ucuz bir doğalgaz ile tanışacağımızı bekliyoruz.”

Fındıkoğlu sürdürdü:

“Bulunan doğalgazın çıkartılmasının ardından yatırım anlamında Kastamonu’da bir hareketlilik yaşanacaktır. Çünkü lojistik anlamında bulunan doğalgazın Kastamonu’ya katkısı olacaktır. Bu yüzden İnebolu Limanı‘nın ve İnebolu yolunun da çalışmalar devam ettirilerek bitirilmesiyle, mutlaka bulunan doğalgazın büyük bir fırsat olacağını ve şehrimize yatırım gelmesi noktasında büyük bir cazibe merkezi olacağını tahmin ediyorum. Ayrıca bulunan doğalgazın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

(Bu haber “inebolupostasi.com”dan derlendi)

Etiketler