KASİAD‘tan
SEL BÖLGESİNDEKİ OKULLARA DEZENFEKTAN

<center> KASİAD‘tan </center><center><font color=’blue’> SEL BÖLGESİNDEKİ OKULLARA DEZENFEKTAN </font></center>

Kastamonulu Sanayici İş Adamları Derneği (KASİAD) sel bölgesindeki okullara 10 bin dezenfektan yolladı.

Bozkurt İlçesi başta olmak üzere Abana, Pınarbaşı, Küre, Çatalzeytin, Azdavay, Şenpazar ve İnebolu ilçeleri 11 Ağustos‘taki selden zarar gördü.

Temel yiyeceklerin yanısıra, altyapı araç-gereçleri, jeneratör, su motoru, bot, battaniye, yastık gibi birçok yardım yapan KASİAD Vakfı, eğitim-öğretimin başlamasıyla sel bölgesindeki okullara dezenfektan yardımında bulundu.

Vakıfça yollanan 10 bin dezenfektan, Bozkurt, Abana, Pınarbaşı, Küre, Çatalzeytin, Azdavay, Şenpazar ve İnebolu‘da eğitim gören öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla ulaştırılıyor.

KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar:

“Sel felaketi sonrası ilçelerimize Türkiye‘nin dört bir yanından yardım malzemeleri ulaştı. Bu tür afetlerde yardım malzemelerinin ihtiyaç odaklı dağıtımı problem olabiliyor. Biz bölgedeki arkadaşlarımız yardımıyla hangi alanda talep varsa, ona göre yardımlarımızı afetzedelere ulaştırmaya gayret ettik. Yetkililerden gelen talepleri ivedilikle dikkate alarak ihtiyaç malzemelerinin teminini sağlamaya çalıştık.”

Katar, şöyle sürdürdü:

“Bu bağlamda son olarak 10 bin dezenfektanı sel bölgesindeki ilçelerimizde yer alan okullara dağıtma kararı aldık. Bu çabamızın yerine gelmesine destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyorum. Biz onlar aracılığıyla öğrencilerimize ulaşıyoruz. Ümit ediyoruz ki hem sel felaketinin yaraları ortadan kısa sürede kalkacak hem de pandemi etkisiyle uzun müddet uzaktan eğitim gören öğrencilerimiz bir daha okullarından ayrı kalmayacaktır.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler