Kastamonu:
AFAD GÖNÜLLÜLERİ KÖY OKULUNU BOYADI

<center> Kastamonu: </center><center><font color=’blue’> AFAD GÖNÜLLÜLERİ KÖY OKULUNU BOYADI </font></center>

Kastamonu Merkez‘e bağlı Duruçay Köyü İlk ve Ortaokulu‘nun bilişim ve ana sınıfları AFAD gönüllülerince boyanarak resimlerle süslendi.

AFAD GÖNÜLLÜLERİ, ÇOCUKLAR İÇİN SINIFLARI BOYADI

Öğretmen, ev hanımı, mühendis ve öğrencilerden oluşan gönüllüler, okula gelecek öğrenciler için okulu boyayarak güzelleştirdi.

AFAD Gönüllüsü Betül Selvi:

“Toplumsal sorunlara karşı ilgim var. AFAD‘ın bu konulara duyarlılığını bildiğim için katıldım. Hem eğitimler alıyorum hem de topluma faydalı işler yapıyorum. Bugün bir köy okulunu boyuyoruz. Ana sınıfını boyuyoruz. Çocuklar için eğlenceli resimler çiziyoruz. Çocukların mutlu olması bizleri de çok mutlu eder. Onların huzurlu bir ortamda ders görüp eğlenerek, severek gelmeleri bizim açımızdan çok önemli. Bir eğitimci olarak hem okulda, hem de okul dışında çocukları mutlu edecek işler yapmaktan keyif alıyorum. Çocukların bu sınıfa geldiğinde etraflarına bakıp gülümsemeleri benim için dünyalara bedel.”

Sevgi Nalbantoğlu:

“İnsanların hayatına dokunmak istiyorum. Bunu da AFAD gönüllüsü olarak yapmak istedim. Daha önceden de çeşitli etkinlikler yaptık. Bugün de buradayız. Sınıfları boyayıp süsledik. Çocuklar eğlenceli bir şekilde okula başlasın diye buradayız.”

(Bu haber “sondakika.com“dan derlendi)

Etiketler