Kastamonu:
SOKAK HAYVANLARINA SICAK ODALAR

<center> Kastamonu: </center><center><font color=’blue’> SOKAK HAYVANLARINA SICAK ODALAR </font></center>

Kastamonu Belediyesi, Geçici Hayvan Bakımevi‘nde yeni doğum yapan ya da hastalanan sokak hayvanları soğuk kış günlerinde “kaloriferli odalar”da bakılıyor.

Belediyece sokak hayvanları için 5.000 m2’lik alanda oluşturulan bakımevindeki 51 kafesten 28‘inde ısıtmalı yöntem bulunuyor.

Bakımevinde 314 köpek ve 33 kedi var.

Kedi ve köpeklerin bakımları, baytar eşliğinde özenle yapılıyor.

Her sabah temizliği ve bakımı yapılan köpekler, iyi havalarda, hava almaları için kendilerine ayrılan bölüme çıkartılıyor.

Havanın çok soğuk olduğu günlerde yeni doğan köpekler ve anneleri ile hasta ve kısırlaştırma yapılanlar, üşümemeleri için “kaloriferli odalar‘ında tutuluyor.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu:

“Bölgede bakımevine sahip tek belediyeyiz. Bakımevinin şartlarını en düzgün hale getirdik, elden geçirdik. Yeni doğum yaptığında oradaki hayvanlarımızı, küçük yavruları soğuktan etkilenmesinler diye ısıtmalı ortamda tutuyoruz. Bu çok az bakımevinde olan bir özellik. Hasta olan ve kısırlaştırma yapılan, nekahet dönemini geçirecek sokak hayvanlarının hepsi ısıtmalı odalarda muhafaza edilmekte ve tedavileri tamamlanmakta.”

Vidinlioğlu sürdütrdü:

“Yaz kış, pandemi döneminde, sokağa çıkılmayan dönemde hayvanlarımızın yanında durduk. Kendi ellerimle mamalarını dağıttım. Onların hepsi bize emanet. Herhangi bir şekilde Kastamonu Bakımevi‘nde eziyet çeken bir tane hayvan görüntüsü olsun, bundan ilk rahatsızlık duyacak kişi benim. Bakımevinin hemen yanında geniş bir alan var. Orayla ilgili de çalışmalar yapıyoruz. Çok geniş bir alana kavuşacağız.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

 

Etiketler