Kastamonu: Türk Dünyası GÜNLERİ
3-5 HAZİRAN’DA

<center> Kastamonu: Türk Dünyası GÜNLERİ </center><center><font color=’blue’>3-5 HAZİRAN’DA </font></center>

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, bu yıl 22’ncisi düzenlenecek olan Türk Dünyası Günleri’nde, 28 Türk Cumhuriyeti’nin 3-5 Haziran’da Kastamonu’da buluşacağını söyledi.

Türk Dünyası Günleri’nin 1994’ten beri Kastamonu’da düzenlendiğini anımsatan Vidinlioğlu, Taşköprü’de yapılacak etkinliğe yoğun katılım olacağını söyledi:

“Aynı soydan, aynı ırktan, aynı kandan gelen insanların senede birkaç gün de olsa biraraya gelmesinin hep güzel olacağını düşünüyordum. Kastamonu’da 1994’ten bugüne 21 kez Türk Dünyası Kültür Etkinlikleri düzenlendi. Bu yıl 22’ncisini düzenleyeceğiz ve çok geniş bir program hazırladık. Yaklaşık 28 ülke ve özerk bölgeden gelen misafirlerimiz olacak. Üç gün dolu dolu bir program düzenleyeceğiz.”

Kastamonu biliyorsunuz 2018’de Türk Dünyası Kültür Başkenti’ydi. Kastamonu’ya bu etkinliğin yakışacağını düşündük. Sayın Genel Başkanımız da çok mutlu oldular. Kastamonu, Selçuklu’nun iki uç beyliğinden bir tanesi. ‘Üsküdar’a kadar Kastamonu’ diyoruz. Durduk yere demiyoruz, çünkü Kız Kulesi’nin tapusu Kastamonu’daydı. Osmanlı’nın sancak beyliği. Kurtuluş Savaşı’mızın olmazsa olmaz şehri. Beyaz şeritli İstiklal Madalyalı tek ilçesi olan İnebolu’yu bünyesinde barındırır. Şerife Bacılar, Rahime Kaptanlar, Halime Çavuşlar, Hafız Selman İzbeliler. Hepsine rahmet olsun”

(Bu haber “istamonu.com”dan derlendi)

Etiketler