Milletvekili Baltacı, Kastamonu’daki
KORONAVİRÜS CEZALARINI KINADI

<center> Milletvekili Baltacı, Kastamonu’daki </center><center><font color=’blue’> KORONAVİRÜS CEZALARINI KINADI </font></center>

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, salgın dönemi önlemlerini deldikleri gerekçesiyle yurttaşlara uygulanan yüksek “idari para cezaları“nı meclis gündemine taşıdı.

AKP’nin binlerce kişiyle kapalı alanlarda “kongre“ yapmasına göz yumulurken, yurttaşın en küçük “ihlal“de cezalandırıldığını savunan Milletvekili Baltacı, Kastamonu’da 1 Eylül 2020 ile 24 Şubat 2021 tarihleri arasında 3 bin 13 kişiye toplamda 3 milyon 635 bin 820 lira “idari para cezas“ uygulanmasının “insafsızlık“ olduğunu söyledi:

“Ülke olarak koronavirüs ile mücadele ederken, esnafımız ayakta kalmaya, vatandaşlarımız ise hayata tutunmaya çalışırken, binlerce kişiyle davullu halaylı kongreler yapan AKP’nin bugün illerimizde, ilçelerimizde ve köylerimizde vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmesindeki vebali büyüktür. Halk sağlığını hiçe sayıp, kendi koyduğu yasağı kendi çiğneyen AKP, vatandaşın en küçük ihlalinde ise bir eliyle yakasına yapışmakta, bir eliyle de cebini boşaltmaktadır. Kastamonu’da 1 Eylül ile 24 Şubat tarihleri arasında, yani 177 günde, 3 bin 13 kişiye İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda 3 milyon 635 bin 820 Türk Lirası para cezası uygulanmıştır. Salgını fırsat bilip ekonomideki açığı cezalarla kapatmaya çalışanlara ilk seçimde Kastamonulu hemşerilerim ve tüm vatandaşlarımız gereken cezayı kesecektir.”

(Bu haber “dogrusozgazetesi.com”dan derlendi)

Etiketler