Sinop:
KAMU-SEN’DEN ‘EK ZAM’ İSTEĞİ

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> KAMU-SEN’DEN ‘EK ZAM’ İSTEĞİ </font></center>

Sinop‘ta Türkiye Kamu-Sen üyeleri, memurlar ile emekliler için “ek zam” ve “refah payı” uygulamasının yaşama geçirilmesini istedi.

Konfederasyon adına açıklamada bulunan Türk Tarım Orman-Sen Sinop Şube Başkanı Muhammet Kurumahmutoğlu, son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle memur ve emeklilerin ekonomik sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Ortalama memur aylıklarında bir yıl içinde yüzde 35‘lik erime yaşandığını savunan Kurumahmutoğlu, “Yüzde 35-40‘lara dayanan gerçek enflasyon karşısında memur ve emekli, yüzde 5+7 zam ile 2022 yılını tamamlayamaz” dedi.

Kurumahmutoğlu, 2022 için bütün maaş artışlarının gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, çok geç olmadan memurun ve emeklinin bütçesindeki yangının ek zam ve refah payı uygulaması ile söndürülmesini istedi:

“İğneden ipliğe her şeye zamlar yağmur gibi yağarken, 25 milyon vatandaşımız maaşına gerçek bir zam beklemektedir. Ekonomik olarak zor günler geçiren milyonların umutlarını boşa çıkarmaya kimse cüret etmesin ve derhal ek zam ve refah payı uygulaması hayata geçirilsin.”

Basın açıklamasına Türkiye Kamu Sen Sinop İl Başkanı Salih Çelik ile bağlı sendikaların başkan ve üyeleri katıldı.

(Bu haber “vitrinhaber.com”dan derlendi)

Not: Bugün (16 Aralık)”asgari ücret” “4.250 TL” olarak açıklandı. Asgari ücretten gelir ve damga vergisi de kalkıyor (HTY).

Etiketler