Sinop:
PALAMUDA GÖRE HAMSİ DAHA ÇOK

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> PALAMUDA GÖRE HAMSİ DAHA ÇOK </font></center>

Sinoplu Balıkçı İbrahim Coşkunarslan, denizlerde 1 Eylül’de başlayan balık avında denizde en çok hamsinin avlandığını belirtti:

“Sezon başından beri palamut olmadı. Bu sene hamsi bol oldu. Hamsiyi bol zamanları 10 liraya 15 liraya sattık. Şimdi hamsi azaldı. Azalınca da tabi fiyatı yükseldi. Şu an kilosu 50 lira, 60 lira. Bu sene yine en fazla tutulan balık hamsi oldu. Diğer balıklar çeşit olarak mezgit, barbunya tezgahlardan eksik olmadı ama bol olmadı. Tabi bol olmadığı için onların fiyatları hamsiye bakıldığında yüksek oldu. Ama şu an az çıkan hamsi olduğu için, en pahalı. Şu an da tezgahlarımızda mezgit var, istavrit var, barbunya var ve ara ara çinekop geliyor. Çinekop 60 lira, mezgit 35 lira, hamsi 50 lira, istavrit 20 lira. Fiyatlar biraz uçuk. Vatandaşı tabii biraz zorluyor. Tabi alım gücü olarak alınabiliyor ama 2 kilo yerine 1 kilo alıyorlar.”

Erkan Turan:

“Ben şu an da orta sınıf sayılırım. Alacak gücüm var ama alacak gücü olmayan insan o kadar çok ki! Ben halkın içinde gezen bir insanım. Fiyatlar gerçekten çok can yakıyor. Sadece balık fiyatları değil. Et fiyatları daha da korkunç! Kıymanın kilosu şimdi 90 lira oldu.”

(Bu haber ”haber57.com.tr”den derlendi)

Etiketler