Sinop:
TARLASINA GÖKTAŞI YAĞDI!

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> TARLASINA GÖKTAŞI YAĞDI! </font></center>

Sinop‘ta tarlasında gezerken yanına göktaşı düşen Durmuş Yalçın (64) milyonluk değeri olduğunu öğrendiği taşlara alıcı arıyor.

Durmuş Yalçın:

Sanayi‘nin yanında ufak bir arazim var. Bir gün akşama doğru gezmeye diye gittik. Akşam ormandan çıkıp ev tarafına geleceğimiz sırada bir patırdama oldu etrafımda. Bir şey yuvarlandı önüme doğru. Eğildim baktım siyah bir taş. Allah Allah bu nereden geldi diye elime alayım derken elimi yaktı. Sıcak olduğunu anladım. Hatta bir tane daha arka tarafına doğru düşünce, ben gökten düştüğünü anladım. Biz hemen tarlayı terk ettik. Ertesi gün gittiğimde, orayı ara burayı ara 10 parça taş buldum. Belki yine vardır çalılıkların içerisinde, ama ben bukadar buldum. Oraya sor buraya sor, birkaç yere bunları danıştık. Resimlerini çektik çocuklar sosyal medyadan paylaştı.”

Durmuş Yalçın sürdürdü:

“Oradan biri de hatta bana yazdı. ‘Bunlara 10 bin dolar vereyim sen bana ödemeli kargo olarak gönder’ diye. Ben de araştırmaya devam edeceğimi söyledim. Haberlerde okuyorum, adam 2 kiloluk taşı 2 milyona satmış. Bir değeri varsa biz de değerlendirmek istedik.“

(Bu haber “haber57.com.tr“den derlendi)

Etiketler