Sinop:
YAMAÇ PARAŞÜTÜNDE İLK ADIM

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> YAMAÇ PARAŞÜTÜNDE İLK ADIM </font></center>

Sinop‘ta yamaç paraşütü sporunu yaygınlaştırmak için Sportif Havacılık Kulübü Derneği’nce yaşama geçirilen ‘Mutluluktan Uçuyoruz‘ tasarımıyla Adabaşı’dan havalanan sporcular, deneme uçuşunu başarıyla sonlandırdı.

Kulüp Derneği Başkanı Nuri Şişman:

“Güzel bir etkinliğe imza attık. ‘Mutluluktan Uçuyoruz‘ projesi kapsamında eğitim başlattık. Sinop‘ta ‘Buranın rüzgarları ters ve buralarda bu sporlar olmaz’ şeklinde yanlış bir algı var. Ama alakası yok, biz başladık ve uçuyoruz. Sinop yamaç paraşütü için gayet güzel. Batı rüzgarlarında saatlerce uçabileceğimiz Martı Tepesivar. Şimdi hem sporumuzu yapıyoruz hem de burayı Türkiye‘ye tanıtıyoruz. Türkiye‘nin her yerinden gelen yaklaşık 20 sporcuyla burada etkinlik yapacağız. Buranın daha da iyi tanıtımını sağlayabiliriz. Gerekli destek sağlanırsa, bu sporun Sinop‘ta yaygınlaşacağına eminim.”

Yamaç Paraşütü Eğitimi Alan Bülent Uygun:

“’Sinop, yamaç paraşütü için uygun değil’ şeklinde bir kanı vardı. Ancak, bunun doğru olmadığını gördük. Aksine Sinop yamaç paraşütü için elverişli bir yer, havası çok güzel ve pisti de var. Sportif Havacılık Spor Kulübü tarafından kalkış ve iniş pisti gayet güzel hazırlamış. Bu sporun, Sinop‘a kazandırılması gerekiyor.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler