Sinop’ta Koronavirüse Karşı
ÇAM KOZALAĞI PEKMEZİ!

<center> Sinop’ta Koronavirüse Karşı  </center><center><font color=’blue’> ÇAM KOZALAĞI PEKMEZİ! </font></center>

Koronavirüs (Covid-19) salgınının ardından, Sinoplu yurttaşlar bağışıklık sistemini ve vücut direncini artıran doğal ürünlere yöneliyor.

Sinop’un köylerinde akciğeri yenilediği ve birçok hastalığa karşı koruyucu ve iyileştirici özelliği ile bilinen çam kozalağı pekmezinin yapımına başlandı.

Tümüyle doğal yöntemlerle yapılan ‘çam kozalağı pekmezi‘ özellikle akciğer hastalıklarında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde çok yararlı.

Necati Korkmaz (42):

Kozalak pekmezinin inanılmaz faydaları var. Çam ağacının dallarından topladığım kozalakları 2 gün boyunca tencerede kaynatıyorum ve kozalağın özünü ortaya çıkarıyorum. Hastalıklara şifa veren de işte bu öz. Uzun ve zahmetli bir iş.”

Korkmaz şöyle sürdürdü:

“Herkes gibi ben de bu zor günlerde virüse karşı bağışıklığımı güçlendirecek doğal ürünlere daha çok yöneldim. Uzmanlardan da kozalak pekmezinin birçok hastalığa iyi geldiğini duyunca cam ağaçlarından topladığım kozalaklarla pekmez yapmaya karar verdim. Kozalak pekmezi akciğerlerimizi tamamen yenileyen bir şifa kaynağı. Akciğerdeki lekeyi, iltihabı söküp atıyor. Öksürük, balgam, alerjik astım, nefes darlığı ve  hırıltısı olan hastalarımız için birebir. Bugünlerde özellikle bağışıklık sistemimizin ve vücut direncimizin güçlü olması gerekiyor. Çam kozalağı da bağışıklığı arttıran özel bileşenleri içinde barındırıyor. özellikle çocuklarımızın hastalığa yakalanmaması için bulunmaz bir şifa kaynağı.“

(Bu haber “hbr.haber57.com.tr“den derlendi)

Etiketler