Teknokent ve KÜ’den Bir yarışma:
KASTAMONU MARKASINI ARIYOR

<center> Teknokent  ve KÜ’den Bir yarışma: </center><center><font color=’blue’> KASTAMONU MARKASINI ARIYOR </font></center>

Kastamonu Teknokent AŞ ve Kastamonu Üniversitesi (KÜ) işbirliğinde “Kastamonu markasını arıyor” yarışması düzenlendi.

İki kurumda yer alan birimlerce üretimi yapılan ve yapılacak ürünlerin Kastamonu‘ya özgü bir marka süreci oluşturularak kurumsal bir yapı kazandırılması amacıyla düzenlenen yarışma için 6 Haziran’a dek  başvurulması gerekiyor.

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve İletişim Fakültesi’nin de çalışmalara katıldığı yarışmanın başvuruları “teknokent.kastamonu.edu.tr” ve “tto.kastamonu.edu.tr” adreslerinden yapılabilecek.

Sonuçların 18 Haziran‘da duyurulacağı yarışmanın ödül töreni 21 Haziran‘da yapılacak.

Yarışmada birinciye 2.000, ikinciye 1.000, üçüncüye 500 TL, “mansiyon ödülü“ olarak da 300 TL verilecek.

Kastamonu Teknokent AŞ ve KÜ Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Genel Müdürü Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr Kasım Yenigün:

“Gerek ürünlerin kimliğini ve marka değerini oluşturmak gerekse bölgeye özgü bir marka süreci oluşturularak kurumsal bir yapı kazandırmak amacıyla ‘marka‘ yarışması, daha sonra devamında ‘logo‘ ve ‘ürün tasarımları’ yarışmalarımız olacak. Kastamonu‘nun hem ülkemizde hem de uluslararası pazarda tanıtılmasını sağlamak hedefiyle başlattığımız ve atacağımız bu büyük adımda ortak olmak için ‘Kastamonu markasını arıyor‘ yarışmasına katkı sağlayacak herkesi yarışmamıza davet ediyoruz.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler