Tosya:
DERNEKTEN ÖĞRENCİLERE 100 TABLET

<center> Tosya: </center><center><font color=’blue’> DERNEKTEN ÖĞRENCİLERE 100 TABLET </font></center>

Tosya Gelişim ve Kalkınma Derneği (TGKD) Başkanı Yusuf Varlık, ilçede, uzaktan eğitime ulaşma olanağı bulunmayan öğrencilere, Tosyalı işadamlarının bağışlarıyla 100 tablet bilgisayar ve 10 televizyon sağladıklarını söyledi:

“Eğitimde fırsat eşitliğinin bütün çocuklara sağlanması gerekmektedir. Tosya‘da, maddi imkansızlık nedeniyle uzaktan eğitime katılamayan öğrencilerin olduğunu öğrendik. Tosya Gelişim ve Kalkınma Derneği olarak, bu sorunun çözümüne bir nebze olsun katkı sağlayabilmek adına bir kampanya düzenledik. Kampanyamıza Tosyalı iş insanlarından büyük destekler geldi. Kısa süre içinde 100 adet tablet bilgisayar ve 10 adet de televizyon temin ettik. Bugün de Tosya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arslan’a, kendilerinin belirlediği ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere teslim ettik. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.”

Tosya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arslan:

“Tablet ve televizyona ihtiyacı olan öğrenciler çok. Bu tablet ve televizyonları, okullarımızla irtibata geçerek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Tosya Gelişim ve Kalkınma Derneği‘ne teşekkür ediyoruz, emeği geçenlerden Allah razı olsun.”

(Bu haber “beyazgazete.com“dan derlendi)

Etiketler