Türkeli Derneklerinden
705 YİYECEK PAKETİ YARDIMI

<center> Türkeli Derneklerinden  </center><center><font color=’blue’>705 YİYECEK PAKETİ YARDIMI </font></center>

Türkeli Genç İşadamları Derneği, Avrupa Türkelililer Derneği‘nin (Türkeli e.V.) de desteğiyle Türkeli ilçe ve köylerinde yaşayan 705 aileye “yiyecek paketi” yardımı yaptı.

2019’dan beri çalışmalarını sürdüren Türkeli Genç İşadamları Derneği, bu yıl da ramazanda gereksinimi olanları yalnız bırakmadı.

Merkezi Almanya‘nın Stuttgart Kenti‘nde olan Avrupa Türkelililer Derneği‘nin 337 paket desteğiyle ilk kez bu yıl toplamda 705 yiyecek yardım paketine ulaşıldı.

Türkeli Genç İşadamları Derneği‘nden yapılan açıklama:

“Dünya genelinde etkisini sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl özellikle gurbetçi hemşehrilerimizden büyük destek sağlandı. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Dünyayı etkileyen koronavirüs salgını ülkemizde de vatandaşlarımızı sağlık ve ekonomik yönden oldukça etkiledi. Ekonomik anlamda etkilenen ailelere bu zor zamanlarında destek olmak, rahmet ayı olan mübarek Ramazan ayında yanlarında olduğumuzu bir kez daha hissettirmek için paylaşmanın önemli olduğu bu güzel ayda ekip arkadaşlarımızla birlikte cansiperane çalışarak, yardımları ulaştırdık.”

Türkeli Belediyesi’nden 1.700 EVE BAYRAM ŞEKERİ

Türkeli Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması olan bugünlerde, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle bayram sevincini evlere taşıdı.

Türkeli Belediyesi, Ramazan Bayramı için hazırladığı “bayram şekeri, 5’li maske, dezenfektan ve belediye hizmetleri kataloğu“nun bulunduğu çantayı ilçe merkezindeki 1.700 eve ulaştırdı.

MÜFTÜLÜK

Türkeli İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Türkeli Şubesi, yardımseverlerin yardımlarını Ramazan Ayı’nda da gereksinimi olanlara ulaştırıyor.

Yardım paketlerinin Covid-19 önlemleri kapsamında, gereksinimi olanların evlerine gidilerek dağıtımının yapıldığını belirten İlçe Müftüsü Halil İbrahim Kömürcü, emeği olan din görevlilerine ve yardımseverlere teşekkür etti.

(Bu haber “turkelihaber.com”dan derlendi)

Etiketler