TÜRKİYE TURU YAPAN ÇİFT ABANA’DA

TÜRKİYE TURU YAPAN ÇİFT ABANA’DA

Antalya‘da yaşayan Murat ve Melike Cansu Çifti, özgür bir yaşam sürme düşüyle Türkiye turu yapıyor.

Muhasebecilik yapan 35 yaşındaki Melike Cansu ile bir kuruluşta çalışan eşi 40 yaşındaki Murat Cansu, yaklaşık 2 yıl önce bir karavan aldı.

Kiracı oldukları evlerinden çıkıp yaşamlarını karavanda sürdürmeye başlayan çift, özgürce gezme düşlerini geçen ay gerçeğe dönüştürmeye başladı.

İşlerinden ayrılan Cansu Çifti, gerekli eşyalarını karavana yükledi, öteki eşyalarını da ailelerine bıraktı.

Köpekleri Lilith‘i de yanlarına alan Cansu çifti, “Tosbavan” adını verdikleri karavanla yola çıktı.

Cansu Çifti, yıl sonuna dek Türkiye turunu tamamlamayı, ardından yurt dışı gezilerine başlamayı amaçlıyor.

Antalya‘dan başladıkları Türkiye turu kapsamında 1 ayda 7 kente gittiler. Çiftin son durakları Abana oldu.

Melike Cansu:

“Özgür olmak ve doğada yaşamak için karavanda yaşamaya karar verdik. Tam zamanlı çalışıyorduk, şimdi işlerimizden de ayıldık. Bu bizim en büyük hayalimizdi. Yolda para kazanarak gidebildiğimiz kadar ülkeyi gezmeyi planlıyoruz. Bir evde temizliği gün boyu yapıyorsunuz ama burada yarım saatte bütün işler bitiyor, gün size kalıyor. Geziyorsunuz, yeni insanlar tanıyorsunuz, yeni kültürler öğreniyorsunuz. Bu sayede hobilerimi de yapma imkanı buldum. Kitap okuyorum, geziyorum, nefes alıyorum doğada yaşayarak. En büyük hayalimdi, şu anda da hayalimin peşinden devam ediyorum.”

Murat Cansu:

Akdeniz, Ege, İç Anadolu‘yu dolaştık, Batı Karadeniz‘e, Kastamonu‘nun Abana İlçesi’ne ulaştık. Buradan Artvin‘e kadar yolumuz var. Oradan doğuya geçeceğiz, daha sonra Antalya‘ya döneceğiz. Karavan hayatını özgür olmak isteyen, özgür ruhlu insanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Pandemi döneminde insanlardan uzak, doğayla baş başa olabileceğiz bir yaşam şekli. Zorlukları var ama aşılamayacak şeyler değil. İnsan istedikten sonra her şeyi yapıyor” (Semih yüksel).

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler