Abana CHP:
İLÇEDEKİ PARKLAR BAKIMSIZ!

<center> Abana CHP:  </center><center><font color=’blue’> İLÇEDEKİ PARKLAR BAKIMSIZ! </font></center>

CHP Abana Örgütü, Abana Merkez‘deki “park“ların bakımsızlığına ilişkin bir “bildiri“ yayımladı:

“Parklar o bölgede yaşayan insanların en çok kullandıkları, halkın temiz hava ihtiyacının giderilmesi amacıyla özel olarak düzenlenmiş, ağaçlandırılmış ve çiçeklendirilmiş rekreasyon alanlarıdır. Stres atmak için gereklidir. O nedenle bu alanların her zaman temiz, bakımlı ve hijyen olması zorunlu ve önemlidir.

İlçemizde Yılmaz Akın Parkı, Ersin-Ercan Aykın Parkı, Uğur Gür Parkı, Yavuz Yaman Parkı, Zeytinlik Parkı ve birkaç tane de çocuk parkı mevcuttur. Ancak durumları hiç içaçıcı değildir.

  1. Hiçbirinde yeterince bank yoktur. Var olan bankların ağaçları çok eski, cilasız, boyasızdır. Kesinlikle yenilenmelidirler.
  2. Hiçbirinde yeterince çöp kutusu yoktur. Var olan çöp kutuları çok yıpranmış olup kendileri çöp olmuşlardır. Kesinlikle yenilenmeleri gerekmektedir.
  3. Konteynerlerden günde bir kez çöp alınır. Parktaki çöp kutularından çöpler alınmaz.
  4. Tüm park alanlarımıza bir bakın, hemen hemen hepsinin duvar diplerinde üstelik birkaç yerinde çöp konteynerları görülür. Pis kokular yayılır, kedi, köpek hatta kargalar bile bu konteynerlerden çöpleri parklara taşır ama kimse bunları görmek istemez. Günlerce toplanmazlar. Bu konteynerlerin yerleri yeniden tanzim edilmelidir.
  5. Bu parkların çimleri biçilir ama biçilenler orada bırakılır, ne toplanır ne de süpürülür. Böylece yeşil kalan çimlerin de kurumasına sebep olurlar.
  6. Parklarımızın tamamının çiçeklendirilmesi gerekiyor.
  7. Bu parklar yerleşim yerlerinin özel alanlarıdır. Bu alanların etrafları da demir çitler yerine güzel görünümlü doğal malzemelerle imal edilmiş çitlerle çevrili olması çok ama çok önemlidir.
  8. Bu alanlarda temiz ve güzel kullanım konusunda uyarıcı levhalar olmalıdır.
  9. Bu kadar betonlaşmanın arasında yeni park alanları yapılması zorunludur.

CUMHURİYET HALK PARSİTİSİ

PARKLAR BULUNDUKLARI ÇEVRENİN AYNASIDIR.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.“

Etiketler