Abana Öğrenci Yurdu’nda 111 Selzede, 104 Görevli
KONUK EDİLİYOR

<center> Abana Öğrenci Yurdu’nda 111 Selzede,  104 Görevli  </center><center><font color=’blue’> KONUK EDİLİYOR </font></center>

Abana Öğrenci Yurdu’nda (KYK) 111 selzede ve 104 görevli personel konuk ediliyor.

Kastamonu ve çevre illerdeki sel baskınının ardından, “selzede” ve bölgede “görevli personel” olmak üzere toplam bin 969 kişinin konaklamaları Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’nca (KYK) sağlanıyor.

KYK yurtlarında konaklayan selzedelerin tüm gereksinimleri giderilirken, Kastamonu Merkez KYK Yurdu’nda 532 selzede, Şeyh Saban-ı Veli Yurdu’nda 111 selzede ve 791 görevli personel, Hüma Hatun KYK Yurdu’nda 320 görevli personel, Abana KYK’da da 111 selzede ve 104 görevli personel konuk ediliyor.

Gelen yardımlar, Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce kurulan “istasyon”lar aracılığıyla selzedelere ulaştırılıyor.

İstasyonlarda bulunmayan, ancak selzedelerin istediği öteki gereksinimler, Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce karşılanıyor.

Yurtlarda ağırlananlar için 45 gönüllü genç çalışırken, 162 bakanlık personeli de tüm gereksinimlerin sağlanmasında görev alıyor.

(Bu haber “dogrusozgazetesi.com”dan derlendi)

Etiketler