Bozkurt:
20 BİN KİŞİYE YEMEK

<center> Bozkurt: </center><center><font color=’blue’>20 BİN KİŞİYE YEMEK  </font></center>

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde (EGM) görevli aşçılar, sel baskınının yaşandığı ilk günden başlayarak bölgede selzede yurttaşlara ve görevlilere hizmet veriyor.

11 Ağustos’ta yaşanan sel baskınının ardından gece Bozkurt’a gönderilen ve hizmet vermeye başlayan EGM’de görevli aşçı Atilla Kozan ve Orhan Andı, bölgede ilk günden başlayarak, toplamda 20 bini aşan kişiye hizmet sundu.

Sel baskınının oluştuğu 11 Ağustos günü gece saatlerinde  bölgeye geldiklerini belirten Aşçı Atilla Kozan:

“Biz buraya gelmeden önce yangın bölgesi Manavgat’taydık. Yangın afeti olduğunda önce oraya gittik, orada afetzede vatandaşlara ve görevi personele yemek hizmeti sunduk. 24 gün oradaydık ve hizmetlerimizi sürdürdük. 1 hafta ara verdik sonra sel oldu ve buraya geldik. Yani 1 Ağustos’tan beri sürekli afet bölgelerindeyiz. Türkiye’de nerede yardım gerekiyorsa hemen oraya geliyoruz. Afetin meydana geldiği gün yani 11 Ağustos gecesi, Bozkurt’a geldik. İlk etapta burası felaketti. Afet gününden itibaren toplamda 20 binden fazla kişiye yemek dağıtımı gerçekleştirdik. İlk zamanlarda yoğunluk çok daha fazlaydı. Günde 3 bin kişiye kadar yemek veriyorduk. Ancak o yoğunluk azaldığı için yemek verdiğimiz kişi sayısı yavaş yavaş düşüyor. Şu anda sabahları 700 kişiye çorba veriyoruz. Öğlen 600, akşam da 450 kişiye yemek dağıtımı yapıyoruz. Afet bölgelerinde imkanlar kısıtlı ve elimizdeki imkanlarla yetinmeye çalışıyoruz. Yoruluyoruz ama yapacak bir şey yok, sonuna kadar devam ediyoruz. Görevimizin öneminin bilincindeyiz. Nerede yardım gerekiyorsa bizler oradayız. Zevkle bu işi yapıyoruz.”

(Bu haber “dogrusozgazetesi.com”dan derlendi)

Etiketler