Bozkurt-Bayramgazi:
AYŞE TEYZE’DEN ‘GÖNÜL SOFRASI’

<center> Bozkurt-Bayramgazi: </center><center><font color=’blue’> AYŞE TEYZE’DEN ‘GÖNÜL SOFRASI’  </font></center>

Bozkurt‘ta yaşanan sel baskınından kurtulan 72 yaşındaki Ayşe Umul, Ezine Çayı‘nda çalışma yürütenlere her gün yemek ve çay sunuyor.

Selin etkilediği köylerden biri olan Bayramgazi‘de Eşi Mehmet ve Oğlu ile yıkımı yaşayan Umul, evinden kaçarak yüksek bir yere sığındı.

Daha sonra kurtarma ekiplerince helikopterle Abana‘ya götürülen Umul Ailesi, yıkımdan 10 gün sonra evine dönebildi.

Yaşamlarını normale döndüren Umul Ailesi, evlerinin yanından geçen Ezine Çayı‘nda çalışan iş makinesi çalışanları ve il dışından gelen ekiplerin sıcak yemek gereksinimlerini karşılamak için kolları sıvadı.

Umul Ailesi, Ezine Çayı‘nda çalışma yapan 15 personele sıcak yemek; molalarda da çay sunuyor.

Ayşe Umul:

“Bir yağmur, bir kıyamet, baktım ki derenin kenarındaki ağaçlar yerinden söküldü, gidiyor. Buraya gelecek diye çok korktuk. Daha sonra köy merkezindeki evimize kaçtık. Orada da heyelan oldu, evin üzerindeki ağaçlar göçmeye başladı. Bir gün sonra bizi helikopterle aldılar, Abana‘ya götürdüler.”

Umul sürdürdü:

“Her şeyim, evim selde gidecekti, gitmedi. Dolaplarım ağzına kadar dolu, ben de herkese yediriyorum. Sıhhatim yerinde oldukça bunları çalışanlara ikram etmeye devam edeceğim. Kendilerine iki öğün yemek, üç öğün çay yapıyorum. Çayın yanında poğaça falan bir şeyler yapıp veriyorum. Buraya gelmeleri zor ise çaylarını kendilerine yakın olan camiye götürüyorum. Helali hoş olsun. Vücudum, gücüm yettiği kadar da kendilerine destek olacağım.”

DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Personeli Ergin Yazımcı:

“Kendisi bize yemek verdi, çayımızı verdi, sağ olsun, bize kendi evimizi aratmadı. Kendisine minnettarız. Dış bölgeden gelen arkadaşlarımızla bize yorgunluğumuzu hissettirmedi, kendisine ve ailesine çok teşekkür ederiz.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler