Bozkurt:
SOKAK HAYVANLARINA 12 TON MAMA

<center> Bozkurt: </center><center><font color=’blue’> SOKAK HAYVANLARINA 12 TON MAMA </font></center>

11 Ağustos‘ta  Bozkurt’ta Ezine Çayı‘nın taşması, can kayıplarının yanısıra işyerleriyle çok sayıda evin su ve balçık altında kalmasına neden oldu.

Selin yaralarının sarılmaya çalışıldığı bölgede, sokak hayvanları da unutulmadı.

Kastamonu Mahalli İdareler Birliği’nce “Sokak Hayvanları Mobil Kısırlaştırma Ünitesi” aracı, selin ardından getirildiği sel bölgesinde hizmet veriyor.

Kastamonu Veteriner Hekimler Odası‘nın da işbirliğiyle mobil araçta gönüllü veterinerler çalışıyor.

Araçta, sel baskınından etkilenen sokak hayvanlarının yanısıra. sahiplerince getirilen evcil hayvanların bakımları da yapılıyor.

Veteriner Hekimler Odası ile iyiliksever kuruluşlarca yollanan kedi ve köpek mamaları sokak hayvanlarına ulaştırılırken, hayvanı olanlara da parasız olarak veriliyor.

Bir süre önce mobil aracı gezen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘dan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) gönüllüleri, sokak hayvanları için mama isteğinde bulunulmuştu.

Soylu‘nun girişimleriyle bölgeye yollanan 12 ton mama, sel bölgesindeki sokak hayvanlarına verilecek.

HAYTAP Kastamonu Temsilcisi Ayten Kökgöz:

“Mamaların büyük bölümünü Bozkurt‘a ayırıyoruz. Diğer ilçelerimiz de de sel felaketi yaşandı. Oralara da yeterli ölçüde mama ayırdık. Belediyelerle görüştük. Onlardan arabalarını talep ettik. Onlara da dağıtımları yapıp göndereceğiz. Geri kalan mamaları da Bozkurt eski haline dönene kadar dağıtacağız. Sayın Bakanımızın temin ettiği 12 ton mama gerçekten beklentimizin üzerinde bir mama oldu. Çok sevindik, mutlu olduk. Sel felaketinde yara alan yerlerin kedi ve köpekleri uzun bir süre aç kalmayacak.”

HAYTAP Gönüllüsü Arzu Akça da yapılan işin çok değerli olduğunu belirterek, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu‘ya verdiği destekten dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Dilsiz canlarımız, HAYTAP Başkanımız ve şahsım adına çok teşekkür ederim” dedi.

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler