Bozkurt:
YARALAR SARILIYOR

<center> Bozkurt: </center><center><font color=’blue’>YARALAR SARILIYOR </font></center>

11 Ağustos 2021‘deki yoğun yağışın neden olduğu, 65 kişinin yaşamını yitirdiği, 8 kişinin kaybolduğu, onlarca yapının zarar gördüğü Bozkurt’ta yaralar sarılıyor.

Kastamonu Valisi Avni Çakır:

11 Ağustos‘ta ülkemizin önemli sel afetlerinden biri yaşandı. Sadece Bozkurt değil; Kastamonu‘nun özelikle sahil ilçeleri başta olmak üzere selden 9 ilçe etkilendi. En büyük yıkım Bozkurt İlçesi’nde olduğu için en büyük kaybımız orada oldu.”

Abana ve Bozkurt sanayi siteleri yüzde 60 seviyelerine geldi. İnşallah vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi en geç mart ayında iş yerlerini teslim etmeyi düşünüyoruz. 5 bölgede toplu konut inşa ediyoruz. Toplam 630‘a yakın konut inşa ediyoruz. Kamulaştırma çalışmalarından dolayı bazı alanlarda çalışma başlamadı ama 430‘a yakın konut için işlem süreci başladı. İnşallah planladığımız zamanlarda bu konutları yetiştireceğiz.”

“Şehir merkezinin yaklaşık üçte biri diyebileceğimiz alan kentsel dönüşüme tabi tutuldu. Orada da 120‘den fazla dükkan yapıyoruz. Ezine Çayı yatağı neredeyse iki katından daha fazla bir mesafeye çıkıyor. Çayın genişliği 75-80 metreye çıkacak. Bununla ilgili süreç hızla devam ediyor. Köprülerin yapımına ilişkin süreç hızla devam ediyor. Şu an sondaj çalışmaları bitmek üzere. Hızlı bir imar süreci ile köprüleri de tamamlayacağız.”

Bozkurt halkına söz verdiğimiz gibi, yılın sonu gelmeden çarşı ile dükkanları teslim edilmiş, konutları yapılmış, meydanı düzenlenmiş, köprüleri yapılmış bir Bozkurt‘u inşallah devletimizin tüm kurum ve kuruluşları el birliğiyle çalışarak hizmete sunacağız (…) Verdiğimiz söz doğrultusunda 2022 yılı bitmeden buradaki devam eden işlerimizin tamamını bitirmeyi planlıyoruz.”

(Bu haber “kastamonuguncel.com”dan derlendi)

Etiketler