Bu Yıl Sinop‘a
10 ‘KRUVAZİYER GEMİSİ’ GELECEK

<center> Bu Yıl Sinop‘a </center><center><font color=’blue’>10 ‘KRUVAZİYER GEMİSİ’ GELECEK </font></center>

Kruvaziyer gemileri Karadeniz’e yeniden dönüyor.

2021’de “10 cruise gemisiSinop Limanı için “rezervasyon” yaptırdı.

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Süren:

“Tarih öncesi dönemlerden günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ve bu medeniyetlerin izlerini taşıyan, birçok eserin sergilendiği açık hava müzesi görünümünde olan ilimiz; dünyanın en önemli antik şehirlerinden biri olup, aynı zamanda ülkemizin önemli bir Selçuklu şehridir. Bundan dolayı Sinop tarih ve medeniyet kentidir.

“Bunun yanında Sinop, birbirinden kıymetli tabiat alanları ve doğal güzellikleri ile aynı zamanda doğa harikası bir şehirdir. Bu özellikleri ile pandemi öncesi bir milyon turist hedefini yakalayan ilimiz, pandemiye rağmen bakanlığımızca alınan önlemlerle; tesislerimiz için zorunlu hale getirilen ‘Güvenli Turizm Sertifikası‘ uygulamasıyla bir önceki yılın yüzde elli altına düşmeden ilimizde başarılı bir turizm sezonu geçirilmiştir.”

“Devam eden pandemi koşullarına rağmen ilimiz merkezi ve ilçelerimizle birlikte, böylesine cazibe merkezi olan ve ülkemiz turizmine on iki ay hizmet verebilecek kadar zengin potansiyele sahip ilimiz, yerli ve yabancı misafirlerimizin gözdesi ve ilk tercih ettikleri destinasyon olma yolunda ilerliyor. 2021 yılı için ilimiz limanına gelmek için rezervasyon yaptıran turist gemisi sayısı yaklaşık 10 civarındadır. Pandemi kurallarına uyarak pandemiye rağmen Ramazan ayı sonu itibariyle turizm hareketinin artabileceğini düşünüyoruz.”

(Bu haber “vitrinhaber.com“dan derlendi)

Etiketler