Çatalzeytin İsmail Köyü:
8 KİŞİLİK CEMAATTEN 6’SI ÖLDÜ

<center> Çatalzeytin İsmail Köyü: </center><center><font color=’blue’>8 KİŞİLİK CEMAATTEN 6’SI ÖLDÜ </font></center>

Çatalzeytin’in İsmail Köyü‘nden bir kişi, diş bakımı için İnebolu’da bir dişçiye gitti.

Burada virüs kaptığı sanılan kişi, ‘Benim bir şeyim yok’ diyerek, İsmail Köyü‘nde, cuma namazı için oluşturulan 8 kişiyle beraber namaz kıldı.

Cuma namazı kılan bu 8 kişide öksürük ve ateşlenme görülmesi üzerine “filyasyon ekipleri”nce “test” yapıldıı.

Koronavirüs testleri “pozitif” çıkması sonucu Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne yatırılan 6 kişi (Yüksel Yüksel, Nedim Güleryüz, Yüksel Gülcü, Kadir Aral, Hayrettin Çelebi, Bekir Bozkurt) yaklaşık 40 gün süren bakım sonrası öldü.

İsmail Köyü’nde o ana dek hiç koronavirüs olayı görülmediği öğrenildi.

(Bu haber “odatv.com”dan derlendi)

ÇATALZEYTİN KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA:

“12.05.2021 tarihinde bazı basın organlarında yer alan Kastamonu’nun Çatalzeytin İlçesi’nde İsmail Köyü’nde bir vatandaşımızın cuma namazına giderek cami cemaatine virüs bulaştırdığı, bu yüzden 6 covid ölüm vakasının yaşandığı yönündeki gerçeği yansıtmayan haberle ilgili olarak halkımızın doğru bilgilendirilmesi adına iş bu basın açıklamasının yapılması zarureti doğurmuştur:

Kamuoyuna yansıyan haberde adı geçen kişilerden;Yüksel YÜKSEL, Bekir BOZKURT ve Kadir ARAL’ın yapılan filyasyon çalışmalarına göre farklı tarihlerde covid vakası olarak tespit edilmiştir. Şahıslar arasında bir temas söz konusu olmadığı saptanmıştır. Yüksel GÜLCÜ isimli vatandaşımız Aralık ayında pozitif vakaolarak tespit edildikten sonra iyileşmiştir. Ancak, Nisan ayında ikinci kez Covid-19’a yakalanmış ve vefat etmiştir. Ayrıca haberde adı geçen Nedim GÜLERYÜZ isimli vatandaşın İsmail Köyü‘nde ikamet etmemektedir. Hayrettin ÇELEBİ ise İstanbul‘da vefat ettiği; cenazesinin İsmail Köyü’nde defnedildiği yapılan araştırmalar neticesinde tespit edilmiştir.

Görüldüğü üzere Kastamonu’nun Çatalzeytin İlçesi‘nde İsmail Köyü‘nde gerçekleşen koronavirüs ölümlerinin birbirleriyle temas bağı bulunmamaktadır. Bu vakaların birbirleriyle camiden dolayı temaslı oldukları yönünde filyasyon tespiti yapıldığı bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır.”

(Bu haber “facebook.com/grknylm”dan alındı)

Etiketler