Cide:
GENÇLER, KÖYDEKİ ÇÖPLERİ TOPLADI

<center> Cide: </center><center><font color=’blue’> GENÇLER, KÖYDEKİ ÇÖPLERİ TOPLADI </font></center>

Cide’ye bağlı Çayyaka Köyü gençleri, köylerine atılan çöpleri toplamak için temizlik yaptı.

Sosyal medya üzerinden toplanan gençler, ellerine aldıkları poşetlerle köylerine atılan çöpleri temizledi.

Etkinliğe Selami Gülnar, Beyzanur Gülnar, Ceyda Yemsel, Esma Tayfur, Serra Nur Muç, Sıla Makaracı, Ahmet Makaracı, Ahmet Yatkın, Barış Demirtaş ve Tolga İm gönüllü olarak katıldı.

Selami Gülnar:

“Temiz bir çevre için bu etkinliği yapıyoruz. Bu seferde köyümüzün turistik yeri olan Çankırıbaşı Tepesi‘nde çöp temizliğinde bulunduk. Daha sonra buralara atılan çöpleri toplayarak temizlik yaptık.”

Selami Gülnar sürdürdü:

“Bizlere bu etkinliklerde her zaman destekte bulunan Çevreci ve Hayvansever Ablamız Naime Yemsel’e de çok teşekkür ederiz. Çayyaka Köyü sınırları içerisinde yer alan Çankırıbaşı Tepesi, sahip olduğu muazzam manzarası ve konumu hasebiyle; çevre köylerden gelen ve yoldan geçen herkesin uğrak mekanı haline gelmiştir. Güble Plajı manzarası eşliğinde daha kaliteli zaman geçirilmesine yardımcı olmak amacıyla bizlerin girişimleri sonucu tepeye banklar ve masa temin edildi. Ama buraya gelen misafirlerimiz, yedikleri ve içtikleri çöpleri ne yazık ki çöpe atmak yerine bu güzel manzaraya atıyorlar.“

“Dileyen piknik yapsın, dileyen kahvaltı. Dileyen gün batımını çay içerek izlesin, dileyen istediği zaman istediğini yiyip içsin. Biz rahatlıkları için imkan sunuyoruz. Ancak, lütfen giderlerken çöplerini alsınlar. Çöp toplamak bizim görevimiz değil, çöp atmamak onların sorumluluğu. Memleket hepimizin“ diyen Çayyaka köylüleri, herkeste “çevre ve doğa bilinci“ olmasını istiyor.

(Bu haber “kastamonuguncel.com“dan derlendi)

Etiketler