Devrekâni: İşsiz Semra Öğretmen’den
ÖĞRENCİLERİNE 2 TABLET VE KAYNAK KİTAPLAR

<center> Devrekâni: İşsiz Semra Öğretmen’den  </center><center><font color=’blue’> ÖĞRENCİLERİNE 2 TABLET VE KAYNAK KİTAPLAR </font></center>

Devrekâni‘nin bir köy okulunda , 2 yıl süreyle ücretli öğretmen olarak görev yapan Semra Öğretmen, okulların Covid19 önlemleri kapsamında kapalı olması  nedeniyle  “işsiz” kalmasına karşın, “uzaktan eğitim“lerini sürdüren öğrencilerine, kendi olanaklarıyla “eğitim gönüllüsü dostları“nın da katkısıyla “tablet ve kaynak kitap“ desteğinde bulundu.

Semra Öğretmen şöyle dedi:

“Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi koranavirüs ile mücadele kapsamında ülkemizde de uygulanan tedbirler öğrencileri okullarından uzaklaştırdı.Bu kapsamda uzaktan eğitim modelinin uygulandığı bu dönemde öğrencilerimizin yaşadığı zorlukları takip ediyor ve çözümler arıyoruz. Her ne kadar bu yılı öğrencilerimden uzakta işsiz bir öğretmen olarak geçirsem de fidanlarım dediğim öğrencilerimizi susuz bırakamazdım. Elimden geldiği imkan neticesinde 2 öğrencimize tablet diğer 25 öğrencimize ise ders kaynağı ve soru kitapçıkları getirdik. Öğrencilerimize hediyelerimizi temin aşamasında gizli kahramanlarımız ve sponsorlarımız var. Onlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Umarım bu tür etkinliklere bir öncü oluruz ve devamını sağlarız. Unutmamalıyız ki, bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının alacağı eğitime bağlıdır.”

(Bu haber “kurebulten.com“dan derlendi)

Etiketler