İnebolu:
ARAÇ MUAYENE İSTASYONU

<center> İnebolu: </center><center><font color=’blue’> ARAÇ MUAYENE İSTASYONU </font></center>

İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İnebolu‘nun yıllardır beklentisi olan, ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen Araç Muayene İstasyonu‘nun açılması koşuluyla, Abana yolundaki Yakaboyu Mahallesi İskelle Burnu‘nda yaklaşık 5.500 m2‘lik arsayı “açık artırım“la satışa çıkardıklarını açıkladı.

Belediye Başkanı Özay şöyle dedi:

“14 Temmuz 2020 tarihinde Araç Muayene İstasyonu yeri ile ilgili ihalemizi inşallah yapacağız. İnşallah memleketimize İnebolu‘daki sanayici esnafımıza ve diğer esnaf arkadaşlarımıza faydalı olacak. 14 Temmuz’dan sonra sürecin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağımızı belirtmek istiyorum.”

Özay şöyle sürdürdü:

“Yılda 60 bin civarında insanın araç muayene istasyonuna geleceğini tahmin ediyoruz. Bu ortalama ayda 5 bin kişi civarına tekabül ediyor. İnebolu‘da fırıncısından lokantacısına, kahvehanecisinden tamircisine, bütün atölyelere bir katkı sağlayacak. Bunun yanında araç muayene istasyonunda personel istihdamı sağlanacak. Bu personeller ilçemizden alınacak.”

2018‘de Çatalzeytin Belediyesi, Ulaştırma Bakanlığı ve TÜVTÜRK yetkililerinin Çatalzeytin‘e gelerek, “sabit muayene istasyonu“ kurulması için onay verdikleri “proje iptal“ edilerek, İstasyon İnebolu‘da kurulacak.

(Bu haber “inebolugazetesi.com“dan derlendi)

Etiketler