Kanyonu, Çağlayanı ve Mağarasıyla Ünlü
PINARBAŞI’YA İLGİ ARTIYOR

<center> Kanyonu, Çağlayanı ve Mağarasıyla Ünlü </center><center><font color=’blue’> PINARBAŞI’YA İLGİ ARTIYOR </font></center>

Valla kanyonu, Ilıca Çağlayanı ve Ilgarini Mağarası‘nı barındıran Pınarbaşı’ya gidenlerin sayısı, her yıl artıyor.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar:

“Anlaşılan o ki, pandemi sürecinde sıkılan insanlar, doğada rahatlamak adına yoğun şekilde burayı ziyaret ediyor. Dünyanın en derin ikinci kanyonu” olarak gösterilen Valla Kanyonu, bir ucundan diğer ucuna 3 kilometre uzunluğundaki ahşap platformla geçilen Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi, dünyanın en büyük dördüncü mağarası olarak bilinen Ilgarini Mağarası ve muhteşem doğası bulunan Pınarbaşı İlçesi‘ni ziyaret edenlerin sayısı, her geçen yıl artıyor.”

“Pandemi sonrası doğaya ilgi arttı. Horma Kanyonu inşaat sürecinde olmasına rağmen ziyaretçilerin ilgisi yoğun şekilde devam ediyor. Anlaşılan o ki, pandemi sürecinde sıkılan insanlar, doğada rahatlamak adına yoğun şekilde burayı ziyaret ediyor.”

İstanbul’da Öğretmenlik Yapan Amerikalı Hans Rai Chabra:

“Kanyonları çok güzel, gezmeye değer bir yer. Kastamonu’nun böyle bir yer olduğunu, kanyonlarla dolu olduğunu bilmiyorduk, şaşırdık. Çok güzel bir yer. Hem doğa hem tarihle ilgili görecek çok şey var.”

Türkmenistanlı Yusuf Muhammed:

“Hocamız burayı bize tavsiye etti, ‘görmelisiniz’ dedi. Bugüne nasipmiş, geldik gördük. Çok güzel bir yermiş, beğendik.”

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr“den derlendi)

 

Etiketler