Sinop:
İŞYERİNİ ÇALIŞANLARINA BIRAKTI!

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> İŞYERİNİ ÇALIŞANLARINA BIRAKTI! </font></center>

Sinop’ta Küçük Sanayi Sitesi‘nde kaporta dükkanı bulunan 59 yaşındaki Hilmi Kuru, 50 yıldır işlettiği dükkanını çalışanlarına bıraktı.

Hilmi Kuru, yarım yüzyıl emek verdiği Kurular Oto Kaporta dükkânının, boya satış bölümünü Oğlu Erdoğan Kuru’ya; kaporta boya bölümünü de, yaklaşık 15 yıldır yanında çalıştırdığı Tuncay Kaylı (32 ) ve Hasan Yiğit’te (29) anahtarları vererek “devr“etti.

Hilmi kuru şöyle dedi:

”İlkokulu bitirdikten sonra bu işe atıldım. Sonra bu işi çok severek devam ettirdim. Bazen bu mesleği bırakıp başka bir meslek dalıyla uğraşayım diye aklıma geldiği zamanlar da oldu. Ama çok sevdiğim için bırakamadım. Bu işte zarar ettiğimiz zamanlar da oldu. Ama meslek sevgisi bu işi bırakmama müsaade etmedi. Bugün bırakırken yine severek bırakıyorum. Bıkarak değil, severek bırakıyorum. Gençler yetişti, ben biraz dinlenmek istiyorum. Gençlerin de iş sahibi olmasını bu mekanı bundan sonra onların yürütmesini, çalıştırması istiyorum. Artık belli bir yaşa geldim, çok severek yaptığım bu mesleği bir yerde bırakmam gerektiğini düşündüm. Yanımda çalışan çocukların da iş sahibi olmasını, mekan çalıştırmasını, onların da yeni bir hayat kurmasını, düzen kurmasını düşündüğüm için böyle bir şey yapmaya karar verdim. Kendimi biraz ikinci bir emekliliğe hazırlıyorum.”

Erdoğan Kuru:

“Babamın yıllarını harcadığı bu iş yerini devralmanın üzerimde bir sorumluluğu var. Bu sorumluluğu en güzel şekilde yerine getirmek için elimden geleni yapacağım. Bir taraftan da ne yapsam babamın bayrağına daha iyi taşırım, dalgalandırırım diye düşünüyorum. Çünkü az bir şey değil babam buraya bir ömrünü harcadı.“

Tuncay Kaylı:

“15 yıldır bu işi yapıyoruz. Hani şu an sırtımızda işin yük ağırlığı değil de tabelanın ağırlığı var. Kurular Oto Kaporta olarak biz bu tabelayı taşıyacağız, en iyi şekilde devam edeceğiz. Yani ben yaptığım işi kendi işimmiş gibi yapıyorum, hani bir müşterinin değil de yani, bunun parasını al gönder değil de ilerisini düşünerek çalışıyorum. Ustamızdan Allah razı olsun burayı bize devretti.”

Hasan Yiğit:

”Ortağım Tuncay ile burayı devraldık. Ben kaporta; Arkadaşım Tuncay ise boya işini yapıyor. Ustamızın yıllarını geçirdiği işyerini aynı şekilde devam edeceğiz. Allah ustamızdan razı olsun“

(Bu haber “http://hbr.haber57.com.tr“den derlendi)

Etiketler