Turkcell-MEB:
AFETZEDE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE 10 BİN TABLET

<center> Turkcell-MEB: </center><center><font color=’blue’> AFETZEDE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE 10 BİN TABLET </font></center>

Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell, 6 Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim yılı öncesi “afet bölgeleri”ndeki öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla “tablet” dağıtımı için çalışma başlattı.

Turkcell‘den yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell, yangın ve sel bölgelerinde bulunan öğrenci ve öğretmenler için yeni bir projeyi yaşama geçirdi.

Bu kapsamda zarar gören bölgelerdeki okullarda eğitim gören öğrenci ve öğretmenlere 10.00 tablet dağıtılacak.

Tabletler, orman yangınlarında zarar gören ve “afet bölgesi” olan Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla illeriyle, selden etkilenen Kastamonu, Sinop ve Bartın‘daki ilk, orta ve lisede eğitim gören öğrenci ve öğretmenlere verilecek.

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Türkeli-Ayancık:

TÜM ÖĞRENCİLERE TABLET

AKP Sinop Milletvekili Dr Nazım Maviş, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer‘in sel yıkımının yaşandığı Ayancık’ta yaptığı incelemenin ardından yaptığı değerlendirmede, Ayancık‘ta ve Türkeli‘deki tüm öğrencilere kırtasiye yardımı, tüm öğretmen ve öğrencilere parasız tablet, ayrıca bu iki ilçedeki tüm okullara bakım, onarım ve donatı giderleri için her türlü ödenek desteği verileceğini açıkladı.

(Bu haber “turkelihaber.com”dan derlendi)

Etiketler