Türkeli:
HAYVAN DERNEĞİNE ARAÇ BAĞIŞI

<center> Türkeli: </center><center><font color=’blue’> HAYVAN DERNEĞİNE ARAÇ BAĞIŞI </font></center>

2016‘da açılan Türkeli Sahipsiz Hayvanlar İçin Yaşam ve Özgürlük Derneği‘ne, yurtdışındaki Türkelili ve Sinoplu gurbetçilerden hasta hayvanlar için kullanılmak üzere, Citroen Berlingo aracı bağışlandı.

Türkelili gurbetçi Sabri Özkan:

“Biz yurtdışında yaşayan gurbetçiler olarak Türkeli Sahipsiz Hayvanlar İçin Yaşam ve Özgürlük Derneği‘ni maddi ve manevi destekliyoruz. Son iki-üç hafta önce bir olaya şahit oldum. O olaydan sonra kendim karar alarak, mutlaka derneğe araç alınması gerekliliğini hissettim. Bir hasta hayvanın acilen veteriner kliniğine gitmesi gerekiyordu ve hiçbir Allah’ın kulu yardım etmedi. Hasta hayvanı, 2-3 gün kliniğe götüremediler. Yurt dışında yaşayan gurbetçiler olarak bu olay bizleri çok üzdü. Sadece gurbetteki Türkelililer değil, Sinoplugurbetçi hemşehrilerimizle yaptığımız kısa çalışma sonucunda istenilen rakama ulaştık. Bu aracın alınmasında katkıda bulunan herkese şahsım adına teşekkür ediyorum.”

Türkeli Sahipsiz Hayvanlar İçin Yaşam ve Özgürlük Derneği Başkanı Ayşe Özdemir:

 “Yıllardır ‘canlarımız’ için çabamız ve mücadelemiz devam ediyor. Bireysel çalışmalarımızın yanı sıra, arkamızda ayrıca da ekibimiz var. ‘Canlarımızın sağlığı’ için her zaman altımızda bir araca ihtiyacımız var. Biz hasta canlarımızı kliniğe ulaştırmak için ortalama 3-4 bin civarında taksi ücreti ödüyoruz. Uzun zamandır birçok gurbetçimiz de bizleri sosyal medyadan takip ediyor. 15-20 gün önce uyuzlu bir köpeğimizi veteriner kliniğine ulaştırmak istedik ancak hiçbir araba ile aldıramadık. Bireysel de, paramızla da aldıramadık. O günden sonra gurbetçimiz Sabri Özkan bizleri arayarak, ‘Şahsen yaşanan bu çaresizlik kanıma dokundu, Ankara’dan bir hanfendi Çatalzeytin’den taksi tutup hasta köpeğimizi gönderdi, biz izledik’ dedi ve ‘gurbette derneğe araç alınması için kampanya yapacağız’ dedi. Aracın alınmasında destek veren tüm gurbetçilerimize teşekkür ederim.” 

(Bu haber “turkelihaber.com“dan derlendi)

Etiketler