Türkiye’nin En Büyük Ekoturizm Kuruluşu
QUIET ABANA 2023‘E HAZIRLANIYOR

<center> Türkiye’nin En Büyük Ekoturizm Kuruluşu </center><center><font color=’blue’> QUIET ABANA 2023‘E HAZIRLANIYOR </font></center>

Hacıveli Mahallesi‘nde uzun yıllar ilkokul olarak kullanıldıktan sonra bir süre kullanılmayan, sonrasında “restoran“ olarak çalıştırılan yapı ve çevresi, yapılacak yeni yatırımla “dinlence” konusundaki beklentileri değiştirecek bir kuruluş olacak.

ASÜER Contultancy & Investment AŞ, doğa, tarih ve damak tadı konusunda Karadeniz’in gizli kalmış yıldızlarından biri olan bölgemizde “turizm“ atağı için çalışmalara başladı.

İlk olarak konağın “restore“sine (yeniyeyerek yapma) başlayan ekipler, bahçe ve çevre düzenlemesi işlerini de yürütüyor.

2022‘de toplamda 270 yatak kapasitesi sunmaya hazırlanan “ekolojik kuruluş“, Abana‘yı turizmde en çok ilgi gören “rota“lar arasına yükseltecek.

Ülke turizmine ekolojik dinlence açısından model olacak bu yeni konaklama kuruluşunda 110.000 m2’lik alanda 3’er dönümlük alanlardaki “bungolav“larda “devre mülk“ (sezonluk dinlence), toplantı salonlarını da içeren otel, çadır ve karavanda konaklama seçenekleri sunulacak.

Kuruluş, “ekolojik pazar“ın yanısıra yemiş-sebze yetiştirilecek “hobi“ bahçeleri, at çiftlikleri, yürüyüş ve bisiklet parkurları ile doğa sporlarına uygun bir ortamda güvenli, yüksek düzeyli ve sessiz bir dinlencenin adresi olacak.

Pandemi“ sürecinde tüm dünyada yaşanan olumsuzluklara karşın, yatırımını sürdüren ASÜER Yönetimi,  Kastamonu‘nun ve Türkiye‘nin en büyük “ekolojik turizm“ kuruluşu “Quiet Abana“yı 2023‘te konuklara sunmaylı amaçlıyor.

(Bu haber “abana.bel.tr“den derlendi)

Etiketler