Cezayirli Veteriner Sinop’ta
SOKAK HAYVANLARINA BAKIYOR

<center> Cezayirli Veteriner Sinop’ta </center><center><font color=’blue’> SOKAK HAYVANLARINA BAKIYOR </font></center>

Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği‘nce yaşama geçirilen “Gönüllü Hizmetli Projesi” kapsamında Sinop‘a gelen Cezayirli Veteriner Massinissa Zegh, gönüllü olarak sokak hayvanlarına bakıyor.

1,5 ay önce Sinop‘a gelen Massinissa Zegh, Sinop Belediyesi Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Bakımevi‘nde gönüllü olarak sokak hayvanlarının “ameliyat“larını da yapıyor.

Dernekçe, yalnızca konaklama giderleri karşılanan veteriner, haftanın beş günü bakımevinde ameliyatların yanısıra kedi ve köpeklerin aşılarını da yapıyor.

Massinissa Zegh:

“Çok iyi çalışma ortamı var. Tecrübeli veteriner hocalarımızla ameliyatlara giriyoruz. Hayvanlara aşılar yaparak sağlık durumlarını takip ediyorum. Burada imkanlar çok fazla. Geldiğim için çok memnun oldum. İnsanlar çok saygılı. Veteriner Volkan Bey Hocamız var, kendisinden çok şeyler öğreniyorum. Ayrıca hayvanlar çok seviliyor. Genel anlamda Türkiye‘de, gördüğüm kadarıyla sokak hayvanları ile yakından ilgileniliyor. Bizim ülkemizde maalesef bu kadar barınak yok. Ülkeme döndüğümde barınakların açılması için mücadele edeceğim.”

(Bu haber “vitrinhaber.com“dan derlendi)

 

Etiketler