Isırganlık Abana Ve Çatalzeytin-Isırganlık
YOLLARINDA ÇALIŞMA

<center> Isırganlık Abana Ve Çatalzeytin-Isırganlık </center><center><font color=’blue’> YOLLARINDA ÇALIŞMA </font></center>

Selde zarar gören Kastamonu yollarında yenileme çalışmaları sürüyor.

Kastamonu‘nun selden zarar gören ve “afet bölgesi” kapsamına alınan Çatalzeytin-Devrekani ile Bozkurt kesimlerinde, toplam 25,1 km uzunluğunda “bitümlü sıcak karışım kaplamalı tek yol” çalışmalarına başlanacağı bildirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 11 Ağustos‘ta başlayan aşırı yağış sonucu oluşan sel baskını sonrasında Bartın ve Sinop’la beraber Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olan Kastamonu‘da, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki toplam 553 km’lik yol ağının 59 km’lik kesiminde zarar oluştuğu bildirildi.

Açıklamada, Isırganlık-Abana ve Çatalzeytin-Isırganlık yollarına ilişkin şu bölüm var:

“Proje kapsamında yer alan 25,1 km’lik yol yapımı ile Batı Karadeniz‘deki yerleşkeler arasında bitümlü sıcak karışım kaplamalı ulaşım imkanı sağlanacak. Devrekani-Çatalzeytin ve Isırganlık-Bozkurt arasındaki küçük ve dar bir arazide devam eden, eğim ve genişlik bakımından ihtiyaca cevap veremeyen mevcut yolun fiziki ve geometrik standartları yükseltilerek, ulaşım konforu artırılacak.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler