Sinop:
SAĞLIKÇILAR İŞ BIRAKTI!

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> SAĞLIKÇILAR İŞ BIRAKTI! </font></center>

Sinop‘ta Memur-Sen‘e bağlı Sağlık-Sen üyeleri, “maaş zammı” isteğiyle bir günlük iş bırakma eylemi başlattı.

Sinop‘ta Memur-Sen üyeleri, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi önünde biraraya geldi.

Sinop Memur-Sen Şube Başkanı Ramazan Açıkgöz:

“Sağlık çalışanlarının gür sesi, yetkili sendika Sağlık-Sen olarak, bugün burada  sizlerle birlikte olmaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyor, hepinize hoş geldiniz diyoruz. Geçen hafta çarşamba günü, gündeme bir haber düştü. Hükümet, hekimlere 2 bin 500 ile 5 bin TL aralığında zam verileceğini ve konuyla ilgili yasal düzenlemenin aynı gün meclise geleceğini açıkladı. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar dikkate alındığında, hükümetin zam haberinden herkesin memnuniyet duyması gerekir değil mi? Çünkü döviz almış başını gidiyor, artan enflasyon nedeniyle ürünlerin etiketi günden güne değişiyor. Yani para pula döndüğü için fiyatlar cep değil, adeta yürek yakıyor. Hayat her açıdan ateş pahası! İşte böyle bir ortamda herkese değil de hekimlere zam yapılacağı açıklandı. İlk tepkimiz; ‘hekimler hak ediyor, elbette zam yapılacak! Peki ya geride kalan yüzbinlerce sağlık çalışanı, onlara zam yok mu, onlar hak etmiyor mu?”

“…Bu ayrımcılık niye? Ayrımcılık yaparak, yüzbinlerce sağlık çalışanıyla helalleşeceklerini mi düşünüyorlar?  Ya da ayrımcılık yaparak, çalışma barışını sağlayacaklarını, çalışanların moral ve motivasyonu artıracaklarını mı düşünüyorlar? Saha gerçekliğinden yoksun, oldu-bitti masa başı kararlar! Yüzbinlerce sağlık çalışanının takdirini kazanmanın yolu belli; hak ve hakkaniyet ölçüsünde, bir kısmına değil, tamamına zam yapmaktır.”

“…Sağlık-Sen olarak, bu vehamete ‘dur’ demek için bugün (8 Aralık) olduğu gibi perşembe günü de (9 Aralık) iş bırakıyoruz. Sadece kendi ilimizde değil, tüm Türkiye’de şubelerimizle, genel merkezlerimizle iş bırakıyoruz. Tüm sağlık çalışanlarını bizlere destek olmaya davet ediyoruz. Sağlık-Sen olarak, sağlık çalışanlarını yok sayan bir yanlışa imza atılmaması için var gücümüzle mücadele etmeye kararlıyız.”

(Bu haber “vitrinhaber.com”dan derlendi)

Etiketler